Święto Uczelni 24.05.23 r.

Aktualizacja: 11-09-2023

Dziękujemy wszystkim Gościom i Społeczności Akademickiej za udział w Święcie Uczelni oraz Pikniku integracyjnym "100+1 (APS) - razem w nowym stuleciu" w dniu 24 maja.

Obchody Święta Uczelni rozpoczęły się o godz. 10:00 Uroczystym Posiedzeniem Senatu, podczas którego nadana została godność doktora honoris causa Profesorowi Wasylowi G. Kremieniowi [relacja na portalu Ukrainian Amerocan Long Island >>] [relacja w „СВОБОДА“ – ГАЗЕТА УКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДИ В АМЕРИЦІ >>] Ponadto wręczone zostały: Medal Marii Grzegorzewskiej prof. dr hab. Edycie Gruszczyk-Kolczyńskiej oraz Statuetka "Okulary Marii Grzegorzewskiej" przyznana Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

O godzinie 13:30 nastąpiło otwarcie stałej kolekcji dzieł sztuki APS.

Kolejnym punktem programu było Oratorium Akademickie "Człowiek" w wykonaniu Chóru Akademickiego APSurd i Reprezentacyjnego Zespołu Wokalno-Instrumentalnego "RZWIR", po którym odbyło się wręczenie nagród Rektora.

O godzinie 16:00 wszyscy wzięliśmy udział w Piknik integracyjnym, podczas którego czekały na nas takie atrakcje jak m.in. wybór najlepszego ciasta, loteria fantowa, grill, gry planszowe, kącik zabaw dla najmłodszych, pokaz talentów wokalnych.

Święto Uczelni - wydarzenia towarzyszące >>

Dziękujemy!

Fotorelacja z wydarzenia >>

Plakat informujący o Święcie Uczelni 24 maja