Wystawa dyplomy licencjackie 2022/2023

Aktualizacja: 22-02-2024

W imieniu Instytutu Edukacji Artystycznej APS serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy we środę, 28.02.2024, godz. 13.00

logotyp Instytutu Edukacji Artystycznej APS

INSTYTUT EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ
AKADEMII PEDAGOGIKI SPECJALNEJ
IM. MARII GRZEGORZEWSKIEJ

Dyplomy licencjackie 2022/2023

Aleksandra Bartas, Monika Herrmann, Filip Iżycki, Adrianna Koziarz, Adrianna Krawczyk, Lucyna Królak, Iga Malinowska, Małgorzata Paszkowska, Marta Pawłowska, Aleksandra Sałbut-Skwarek, Paulina Spiechowicz, Laura Wankiewicz, Liliana Warska, Hanna Wąsowska

Na wystawie zatytułowanej Dyplomy licencjackie 2022/2023 prezentujemy prace czternastu zeszłorocznych dyplomantów IEA APS. Dyplomy powstały w czterech pracowniach dyplomujących Instytutu Edukacji Artystycznej APS w Warszawie 2022/2023 r. Przygotowywane były - w pracowni malarstwa dr hab. Marii Kiesner, prof. APS; w pracowni grafiki dr hab. Agnieszki Kwiatkowskiej-Zwolan, prof. APS oraz w trybie indywidualnym: z malarstwa u prof. dra hab. Tomasza Sadleja i z multimediów u dr Moniki Masłoń. Ważnym dopełnieniem części artystycznej dyplomów były także prace teoretyczne przygotowane pod kierunkiem: dr Magdaleny Durdy-Dmitruk, dr Aleksandry Chmielnickiej-Plaskoty, dra Przemysława Radwańskiego i dra Zbigniewa Wałaszewskiego. (MDD)

Galeria APS przy ul. Szczęśliwickiej 40 w Warszawie
(wystawa czynna 22.02. do 03.04.2024)

Pracownia malarstwa dr hab. Marii Kiesner, prof. APS:
Adrianna Koziarz, „Jestem czarną gwiazdą”. David Bowie – wpływ na popkulturę
i misja odnalezienia siebie
Promotor pracy teoretycznej: dr Magdalena Durda-Dmitruk

Adrianna Krawczyk, Współczesny krajobraz terenów dawnych zakładów włókienniczych w Częstochowie. Zmiany krajobrazu częstochowskiej dzielnicy fabrycznej i terenów zakładów włókienniczych Częstochowianka, Warta oraz Motte i Sp.

Marta Pawłowska, My Chemical Romance. The Black Parade. Album koncepcyjny
Promotor pracy teoretycznej: dr Zbigniew Wałaszewski

Aleksandra Sałbut-Skwarek, Moje przestrzenie. Wymiary ekspresji artystycznej we współczesnym tańcu irlandzkim
Promotor pracy teoretycznej: dr Magdalena Durda-Dmitruk

Paulina Spiechowicz, Cierpienie, które w sobie chowam. Milczenie. Rozmowy o cierpieniu Ingmara Bergmana z Bogiem
Promotor pracy teoretycznej: dr Zbigniew Wałaszewski

Hanna Wąsowska, Rozkwit koloru. Kolor jako nośnik emocji na przykładzie filmu "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego
Promotor pracy teoretycznej: dr Przemysław Radwański

Pracowania grafiki dr hab. Agnieszki Kwiatkowskiej-Zwolan, prof. APS:
Aleksandra Bartas, Sennik. O śnie w sztuce i kulturze. Surrealizm i teoria marzeń sennych Freuda.
Promotor pracy teoretycznej: dr Magdalena Durda-Dmitruk

Monika Herrmann, Obscurum per obscurius, ignotum per ignotius. W poszukiwaniu tego co utracone.
Promotor pracy teoretycznej: dr Magdalena Durda-Dmitruk

Filip Iżycki, Powierzchnia miasta. Od ekspresji do sztuki. Przypadkowe archiwum ulicznego graffiti

Lucyna Królak, Tożsamość jednostki w tłumie

Iga Malinowska, Małe sytuacje. Udział podświadomości w rysunku automatycznym