I Konferencja Psychologii Klinicznej Dzieci i Młodzieży

Aktualizacja: 30-05-2023

Zapraszamy do udziału w Konferencji Psychologii Klinicznej Dzieci i Młodzieży "Diagnoza dziecka – wyzwanie dla specjalistów i praktyków", która odbędzie się 15 czerwca w Akademii.

Problemy ze zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży obserwuje się od wielu lat, jednak w ostatnich latach doszło do ich znacznego pogorszenia. Diagnostyka zaburzeń w tej grupie wiekowej często bywa niewystarczająca lub nietrafna, brakuje także praktycznych wskazówek, co dalej robić z diagnozą dziecka.

Cel konferencji:

Celem konferencji jest prezentacja doniesień naukowych dotyczących metod diagnozy zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz popularyzacja dobrych praktyk opracowanych przez ekspertów i specjalistów w dziedzinie wspierania dzieci i młodzieży. Podczas konferencji podniesione zostaną zarówno aspekty dotyczące diagnoz różnicowych, jak i funkcjonalnych. Obszar funkcjonowania dzieci i młodzieży po uzyskanej diagnozie w zakresie zdrowia psychicznego jest często pomijany, a jest to niezwykle istotny aspekt w procesie zdrowienia. W trakcie Konferencji planowane są również warsztaty dla zainteresowanych uczestników promujące dobre praktyki w obszarze wsparcia dzieci i młodzieży.

I Konferencja Psychologii Klinicznej Dzieci i Młodzieży Diagnoza dziecka – wyzwanie dla specjalistów i praktyków jest pierwszym tego typu wydarzeniem poświęconym tematyce diagnozy i praktycznym aspektom wsparcia terapeutycznego dla tej grupy wiekowej.

Podczas tego wydarzenia środowisko akademickie spotka się z praktykami, którzy na co dzień udzielają pomocy swoim pacjentom.

Tematy:

Tematy, które będą analizowane podczas Konferencji to m.in.:

• analiza obecnej sytuacji i związanych z tym wyzwań,
  • diagnoza funkcjonalna młodych pacjentów,
  • diagnoza nozologiczna,
  • diagnoza różnicowa w obszarach, które nastręczają najwięcej trudności diagnostycznych,
  • najczęstsze błędy diagnostyczne,
  • trudności wynikające z diagnoz dzieci i młodzieży w ujęciu instytucjonalnym,
  • problemy szkolne wynikające z sytuacji zdrowotnej uczniów,
  • wsparcie i pomoc psychologiczna udzielana dziecku w kryzysie zdrowia psychicznego i jego
    środowisku

Informacje organizacyjne: